• Konkurs na bombkę świąteczną

    • KLAUDIA KOZAK

      

     Laureatka konkursu plastycznego na najpiękniejszą Bombkę Świąteczną.

     Gołąb, 21 stycznia 2023r.

    • Szkolny konkurs fotograficzny „Najpiękniejszy krajobraz Góry Puławskiej i okolicy”

    • BARTOSZ RUCIŃSKI I miejsce  w kategorii klas 4-8.

     ALEKSANDRA WALASEK II miejsce  w kategorii klas 4-8

     MAJA FRĄG III miejsce  w kategorii klas 4-8.

     TYMOTEUSZ STOJEK Wyróżnienie w kategorii klas 4-8.

     KSAWERY SKRZYPCZAK I miejsce w kategorii klas 1-3.

     KAMIL STĘPIEŃ II miejsce w kategorii klas 1-3.

     MICHAŁ STOJEK III miejsce w kategorii klas 1-3.

     DOROTA SARAMOK   Wyróżnienie w kategorii klas 1-3.

    • Ogólnopolski konkurs "Nie czas na nudę!"

    • Serdecznie gratulujemy sukcesu w ogólnopolskim konkursie plastyczno-literackim  "Nie czas na nudę!" . Konkurs został zorganizowany w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w czerwcu 2022. Wśród wyróżnionych osób znaleźli się uczniowie naszej szkoły z obecnej klasy 5b oraz 2b. Dziękujemy za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że te wyróżnienia będą motywacją do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

    • Najpiękniejszy różaniec


    • STANISŁAW WIECHEĆ

     I miejsce 

      MICHAŁ KARAŚ

     II miejsce 

      KAMIL STĘPIEŃ

     III miejsce 

      HANNA KRUPA

     Wyróżnienie 

      BARTOSZ RUCIŃSKI

     Wyróżnienie 

  • Rok szkolny 2021/2022

    • Kolejny rok i kolejny sukces naszych uczniów w „SŁAWNI POLACY”!

    • Chętni uczniowie z klasy 5b wzięli udział w jubileuszowej X edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Polsce pod hasłem „Sławni Polacy” w kategorii stylizacja na sławną polską osobowość. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Leokadiowie.

     Czworo uczniów z klasy 5b reprezentowało naszą szkołę w konkursie na wykonanie fotografii przedstawiającej siebie w stylizacji sławnej polskiej osobowości. Opiekunem merytorycznym była pani Bożena Koza. Uczestnicy nie mogli korzystać z programów graficznych oraz aplikacji mobilnych. To spowodowało, że musieli się wykazać nie tylko wiedzą na temat życia i działalności sławnych Polaków, ale przede wszystkim umiejętnością kreatywnego myślenia i ekspresji twórczej – jak ucharakteryzować siebie, jakie cechy wyglądu zewnętrznego wyeksponować, by wyglądać, jak znany i słynny Polak.

     Z najwyżej ocenionych w konkursie 4 prac fotograficznych, trzy prace należą do naszych uczniów! To spektakularny sukces!

      Laureatami zostali:

     • IZABELA FIJOŁ za stylizację „Wiosenne Zamyślenie Wandy Rutkiewicz” / II miejsce/
     • MIKOŁAJ ROSOŁOWSKI za stylizację „Józef Mackiewicz”/III miejsce/

      

     WYRÓŻNIENIE zdobyła ANTONINA ADACH za stylizację „Maria Konopnicka”.

     Gratuluję zwycięzcom. Dziękuję za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie pracy na konkurs. Za rok będzie kolejna szansa!

     Tekst i fot. Bożena Koza

     Zobacz galerię

    • Słów kilka o...sukcesie Bartka Rucińskiego

    • Bartosz Ruciński, uczeń klasy 5b ze Szkoły Podstawowej w Górze Puławskiej został laureatem konkursu historycznego „Żołnierze Armii Krajowej z mojego regionu”, którego organizatorem było Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie.

     5 kwietnia 2022 roku w siedzibie lubelskiego oddziału IPN miała miejsce uroczysta gala, na której wręczone zostały nagrody dla laureatów konkursu historycznego „Żołnierze Armii Krajowej z mojego regionu”. Bartosz przygotował prezentację multimedialną poświęconą Franciszkowi Kotarasińskiemu, żołnierzowi AK. Jego praca została  oceniona bardzo wysoko przez  komisję konkursową składającą się z pracowników IPN - zajęła 2. miejsce spośród 121 indywidualnych prezentacji nadesłanych na konkurs w kategorii szkół podstawowych.

     Brawo Bartoszu! Gratulujemy Ci wspaniałego sukcesu!

      

     Tekst i fot. Bożena Koza

   • Dni kultury Języka

   • MARIA BIEŃKO - I miejsce w szkolnym turnieju wiedzy o języku polskim dla uczniów klas 4 – 8 w ramach Dni Kultury Języka jako realizacji zadań ze Szkolnego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego.

    KRZYSZTOF WALASEK - I miejsce w szkolnym turnieju wiedzy o języku polskim dla uczniów klas 4 – 8 w ramach Dni Kultury Języka jako realizacji zadań ze Szkolnego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego.

     

   • IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Historycznej „Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Bohaterowie”

   • BARTOSZ RUCIŃSKI - I miejsce w kat. praca multimedialna.

     EMILIA CHARUK - III miejscew kat. praca plastyczna.

   • Szkolny konkurs na najpiękniejszy różaniec Góra Puławska, 24 listopada 2021r.

   • STANISŁAW WIECHEĆ

    I miejsce

    POLA CZERSKA

    II miejsce

    KAMIL STĘPIEŃ

    III miejsce

    GABRIELA KOWALSKA

    Wyróżnienie

    ALEKSANDER MAKUCH

    Wyróżnienie

   • Gminny konkurs plastyczny Leokadiów, 28 września 2021r.

   • JAKUB BŁASZKIEWICZ

    Wyróżnienie w gminnym konkursie plastycznym na ilustrację do poezji Cypriana Kamila Norwida
    z okazji 200 rocznicy urodzin poety.

    ZUZANNA CAPAŁA

    Wyróżnienie w gminnym konkursie plastycznym na ilustrację do poezji Cypriana Kamila Norwida
    z okazji 200 rocznicy urodzin poety.

    EMILIA CHARUK

    Wyróżnienie w gminnym konkursie plastycznym na ilustrację do poezji Cypriana Kamila Norwida
    z okazji 200 rocznicy urodzin poety.

    • Zwierzęta występujące w najbliższej okolicy – konkurs fotograficzny

    • W bieżącym roku szkolnym, w październiku odbyła się czwarta edycja konkursu fotograficznego dedykowana wszystkim uczniom naszej szkoły. Konkurs oceniany był w dwóch kategoriach wiekowych, klasy I – III i klasy IV- VIII, a jego celem było poznanie zwierząt występujących w najbliższej okolicy, doskonalenie bezpośrednich metod poznawania przyrody (obserwacja ) i ich umiejętnej dokumentacji oraz propagowanie aktywnego spędzania czasu na łonie przyrody.

     Komisja konkursowa nagrodziła 9 fotografii:

      Klasy  I – III: pierwsze miejsce zajęła Przybysz Stefania – kl. II a, drugie miejsce otrzymała praca Wiechcia Stanisława – kl. II b trzecie miejsce zajęła Rogowska Zuzanna  – kl. III a. Wyróżnienie otrzymała: Adach Zuzanna – III a.

     Klasy  IV – VIII: pierwsze miejsce zajęli: Rączka Magdalena – kl. V a, i Adrian Kozak – kl. VII a drugie miejsce otrzymała praca Krupy Wojciecha – kl. IV b, trzecie miejsce zajęła Charuk Emilia – kl. V a. Wyróżnienia otrzymał:  Paciorek Kewin kl. VII a .

     Wszystkie dostarczone prace prezentowane są  na wystawie pokonkursowej zatytułowanej "Zwierzęta występujące w najbliższej okolicy", którą można obejrzeć w holu szkoły. Wystawa składa się z 27 prac klas I – III i 36 prac klas IV – VIII. Warto dodać, że uczniowie potraktowali temat w sposób profesjonalny . Mamy nadzieję, że konkursowicze mile spędzili czas, a dokumentowanie zaobserwowanych zwierząt sprawiło im dużo radości.

     Zapraszamy do zwiedzenia wystawy -

     Nauczycielki przyrody i biologii

     Zobacz galerię

    • Nasi uczniowie wyróżnieni w konkursie plastycznym

    • 12 października 2021 roku w Szkole Podstawowej w Leokadiowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego z okazji 200 rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida. Wśród wielu prac, które powstały na skutek inspiracji utworem twórcy pt. „Fortepian Szopena”, były te trzy wyjątkowe naszych uczniów, wyróżnione przez jury konkursu. Nagrodzeni uczniowie to: JAKUB BŁASZKIEWICZ z klasy 4a, ZUZANNA CAPAŁA oraz EMILIA CHARUK – uczennice z klasy 5a.

     Zobacz galerię

  • Rok szkolny 2020/2021

    • Sukces uczniów klas czwartych w konkursie „Sławni Polacy”!

    • 14 czerwca 2021r. chętni uczniowie z klas 4a i 4b wzięli udział w IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Polsce pod hasłem „Sławni Polacy” w kategorii stylizacja na sławną polską osobowość. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Leokadiowie.

     Czternaścioro uczniów z klas czwartych reprezentowało naszą szkołę w konkursie na wykonanie fotografii przedstawiającej siebie w stylizacji sławnej polskiej osobowości dla uczniów klas I – VIII. Opiekunem była pani Bożena Koza. Uczestnicy nie mogli korzystać z programów graficznych oraz aplikacji mobilnych. To spowodowało, że musieli się wykazać nie tylko wiedzą na temat życia i działalności sławnych Polaków, ale przede wszystkim umiejętnością kreatywnego myślenia i ekspresji twórczej – jak ucharakteryzować siebie, jakie cechy wyglądu zewnętrznego wyeksponować, by wyglądać, jak znany i słynny Polak.

     Z najwyżej ocenionych w konkursie 3 prac fotograficznych, dwie prace należą do naszych uczniów! To spektakularny sukces!

      Laureatami zostali:

     • BARTOSZ RUCIŃSKI z kl. 4b za stylizację „Józef Piłsudski na Kasztance” / II miejsce/
     • KAROL KOWALCZUK z kl. 4b za stylizację „Jan Paweł II”/III miejsce/

     WYRÓŻNIENIE przypadło EMILII CHARUK z kl. 4a za stylizację „Zofia Nałkowska”

              Pozostali uczestnicy konkursu co prawda nie zdobyli nagród, niemniej jednak ich stylizacje na sławną polską osobowość prezentowały się rewelacyjnie. Wśród nich pojawiła się królowa Jadwiga, Maria Skłodowska-Curie, Emilia Plater czy Danuta Siedzikówna „Inka”. Spośród wielu męskich sław mogliśmy zobaczyć Henryka Sienkiewicza, ks. Jana Twardowskiego, fryderyka Chopina oraz Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka. Wszyscy wykazali się ogromną pomysłowością oraz rzetelną wiedzą o realiach czasów, w których żyły znane polskie postaci. Gratuluję zwycięzcom. Dziękuję pozostałym uczniom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie pracy na konkurs. Jestem z Was dumna! Za rok będzie kolejna szansa!

     Bożena Koza

     Zobacz galerię

    • Wyniki konkursu plastycznego na plakat promujący obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    • Dziecięcy konkurs plastyczny na plakat promujący obchody 230. rocznicy  uchwalenia Konstytucji 3 Maja stanowi ważny element edukacji historycznej, a także wychowania ku wartościom patriotycznym.

     Tematyką konkursu było zaprezentowanie wiedzy i talentów plastycznych dzieci poprzez stworzenie plakatu na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z uchwaleniem w 1791 roku Konstytucji 3 Maja.

     Wyróżnienie:

     w kategorii: uczniowie szkół podstawowych z klas IV – VIII:Magdalena Mazurek, Szkoła Podstawowa w Górze Puławskiej (nauczyciel: Katarzyna Musiatowicz).

      II nagroda:

     w kategorii: uczniowie szkół podstawowych z klas IV – VIII:   Amelia Pietroń, Szkoła Podstawowa w Górze Puławskiej (nauczyciel: Katarzyna Musiatowicz).

     I nagroda:

      w kategorii: uczniowie szkół podstawowych z klas IV – VIII: Emilia Charuk, Szkoła Podstawowa w Górze Puławskiej (nauczyciel: Katarzyna Musiatowicz).


     Informacje zaczerpnięte ze strony: Wyniki konkursu plastycznego na plakat promujący obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - Dom Chemika

    • XIX Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”

    • Tancerze spotkali się w Puławach po raz dziewiętnasty. Tegoroczna edycja odbyła się 13 marca w zmodernizowanym obiekcie Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”.

      Najzdolniejsi tancerze z niemal całej Polski rywalizowali o tytułowy pierścień w konkursie tańców polskich w formie towarzyskiej.

      To niezwykłe widowisko artystyczne, oparte na wspaniałych polskich tradycjach tanecznych. 

     Kategoria I

     Miejsce III - Mateusz Czerwiński i Dorota Saramok, Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” 

     Informacje zaczerpnięte ze strony: XIX Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli” (deblin24.eu)


     W Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich "O dobczycką kozę" Dorotka z partnerem wywalczyła w kategorii I - II miejsce

    • Konkurs plastyczny „Kolorowanka dla przyjaciela”

    • Konkurs plastyczny "Kolorowanka dla przyjaciela” organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Gołębiu

     Kategoria kl. I-III

     I miejsce – Aleksandra Chmielewska za pracę stara stadnina
     II miejsce Urszula Rodzoch za pracę Wesołe dni
     III miejsce Julia Nowacka za pracę Elegancik

     Nagroda Wójta Gminy Puławy: Natalia Wesołowska za pracę my wesołe hipopotamy

    • Konkurs plastyczny „Moja ulubiona książka”.

    • W grudniu 2020r. w czasie nauczania on-line uczniowie klas młodszych naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Moja ulubiona książka”. Organizatorem było Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym konkursie, Organizatorzy składają podziękowanie i uznanie dla umiejętności plastycznych i twórczego przedstawienia wybranej lektury.

     zobacz galerię